Darmowe USG piersi w krakowskiej Bonarce. Fundacja Go Healthy Girl zaprasza i zachęca: Zrób badanie w trakcie wyjścia na zakupy! 

2022-10-04

W piątek, 7 października br. w Centrum Handlowym Bonarka będzie można wykonać darmowe badanie USG piersi i zapisać się na bezpłatną cytologię. Tego dnia odbędą się również warsztaty z samobadanie piersi i chat online z Alicja Stańczuk - ambasadorką projektu “Szoruj na badania”. Inicjatorem wydarzenia jest Fundacja Go Healthy Girl, która w ten sposób przypomina krakowiankom o konieczności wykonywania badań profilaktycznych. By skorzystać z badania USG należy wcześniej się zapisać.

Piątkowe wydarzenie jest zapowiedzią 5. edycji kampanii Go Healthy Girl, która rozpocznie się we wtorek 11 października i potrwa do piątku, 14 października. Oprócz badania USG piersi z inicjatywy Fundacji Go Healthy Girl podczas piątkowego wydarzenia w Bonarce będzie można zarejestrować się na darmową cytologię, a także wziąć udział w warsztatach z samobadania piersi. 

Jak mogę zapisać się na wydarzenie? 

Na USG piersi obowiązują zapisy na stronie gohealthygirl.com. Stoisko Fundacji będzie dostępne w CH Bonarka na Pasażu na poziomie +1 (koło Cinema City). Pełen harmonogram wydarzeń można także śledzić w mediach społecznościowych Fundacji: na Facebooku - @ghgKrk i Instagramie - @gohealthygirl, a także w mediach społecznościowych partnera: @bonarkacitycenter. 

- Przygotowaliśmy specjalną przestrzeń zapewniającą paniom intymność podczas badania, tak by mogły poczuć się komfortowo. Punkt USG powstanie na pasaż +1, tuż obok kina Cinema City – mówi Katarzyna Kasprzak, Manger Marketingu CH Bonarka

  • 10:00 - 20:00: Realizacja darmowego USG piersi. *obowiązuje rejestracja

Zapisy na darmową cytologię z Medistica Osteomed.

  • 11:00-18:30 Samobadanie piersi - jak to zrobić? + ćwiczenia “zdrowe piersi” |warsztat|

  • 18:00-19:00 Chat online z Alicja Stańczuk - ambasadorką projektu “Szoruj na badania” |Instagram @BonarkaCityCenter|

Rak piersi najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie

W 2020 roku około 20 tysięcy Polek usłyszało diagnozę: rak piersi. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w 2019 roku był to najczęściej występujący nowotwór u kobiet w całej Polsce. Wzorzec ten powtarza się we wszystkich województwach: od województwa podkarpackiego (gdzie zachorowalność stanowi 19%), przez województwo małopolskie (z 21% zachorowalnością), po województwo mazowieckie, gdzie nowotwór piersi stanowi aż 27% wszystkich zachorowań na raka. 

Mimo dostępnych badań diagnostycznych i coraz lepszych metod leczenia w Polsce mamy rosnący trend umieralności na ten nowotwór. Prognozy nie są optymistyczne. Według szacunków WHO co roku raka piersi rozpoznaje się u 12% kobiet, co oznacza, że jest to najczęściej występujący nowotwór na świecie! W naszym kraju z tą chorobą żyje obecnie około 140 tysięcy Polek. 

Kiedy ostatni raz się badałaś? 

Kluczem do efektywnego zapobiegania rozwojowi choroby jest rzetelnie przekazywana wiedza. W ramach profilaktyki raka piersi NFZ zaprasza wszystkie kobiety między 50 a 69 rokiem życia na bezpłatne badania USG lub mammograficzne raz na 2 lata. Tym samym całkowicie zapominając o komunikacji z młodszymi pacjentkami! 

- Jako Go Healthy Girl przypominamy, że każda kobieta po ukończeniu 25 roku życia powinna raz na rok wykonywać USG piersi! Po przekroczeniu 45 lat badanie to powinnyśmy realizować na przemian z mammografią. Co miesiąc każda z nas, bez względu na wiek, powinna wykonywać też samobadanie piersi. Jest to absolutne minimum! Trzymajmy rękę na pulsie – mówi ginekolog dr Dorota Niewęgłowska. 

Go Healthy Girl – 5 lat ze zdrowiem! 

Badania są wstępem do piątej edycji kampanii edukacyjnej, która odbędzie się w dniach 11-14 października w CH Bonarka. Centrum jest współorganizatorem wydarzenia i jego głównym sponsorem. Sama inauguracja kampanii będzie miała miejsce 11 października (wtorek) o godz. 14.00 i będzie transmitowana online w mediach społecznościowych Go Healthy Girl i Bonarki. Więcej na temat planowanych w tym czasie wykładów, warsztatów i darmowych konsultacji można poczytać na: https://www.gohealthygirl.com. 

- Niezmiennie od 5 lat naszym celem jest wprowadzenie zmian w postrzeganiu promocji zdrowia i profilaktyki. Wykonanie USG piersi w trakcie wypadu na zakupy to odpowiedź na potrzeby każdej kobiety. Rozumiemy, że między pracą a obowiązkami domowymi pozostaje niewiele czasu na zadbanie o siebie. Stąd pomysł na urodzinowe USG piersi w Centrum Handlowym Bonarka, które jest realizowane w bezpiecznej przestrzeni Go Healthy Girl – mówi Karolina Sztyler, Prezes Fundacji.

***

Bonarka to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na ponad 92 tys. m² powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji, w tym Auchan, Media Expert, TK Maxx oraz kino Cinema City - jeden z największych multipleksów kinowych w Polsce. Do dyspozycji klientów jest bezpłatny parking, mogący pomieścić 3200 samochodów. Ponadto na terenie Bonarki znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot”. Właścicielem Bonarki jest NEPI Rockcastle Sp. z o.o. a zarządcą Apsys Polska S.A.

Więcej na https://www.bonarkacitycenter.pl/

Go Healthy Girl - projekt społeczny założony przez Karolinę Sztyler w 2018 r. Mający na celu szeroką edukację kobiet z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Obejmującej m.in. profilaktykę onkologiczną sfokusowaną na zagadnieniach związanych z wirusem HPV, rakiem szyjki macicy, rakiem piersi, ale także tematami dotyczącymi fizjoterapii mięśni dna miednicy czyli bolesne miesiączki, endometrioza, nietrzymanie moczu. Zespół #GHG oprócz ginekologów, fizjoterapeutek uroginekologicznych składa się z psychologów, sex coachów, położnych i doul. Go Healthy Girl spotkało się z ponad 2500 kobietami w na darmowych wykładach i konsultacjach realizowanych podczas jesiennej kampanii. Współpracują z Uniwersytetami m.in. Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo - Hutnicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Gdańska i biznesem tj. ABB Polska, State Street Bank Polska, IBM, Ailis, Bonarka City Center czy Mokosh Cosmetics. Obecnie zespół Fundacji pracuje, także online tworząc ogólnodostępne webinary i treści edukacyjne z zakresu #selfcare. Specjaliści #GHG są gośćmi TV Kraków, programów śniadaniowych - PNŚ w TVP, audycji radiowych TOK FM, Radio Kraków czy Melo Radio. O Go Healthy Girl pisała, także Gazeta Wyborcza, onet.pl, wp.pl czy ofeminin.pl.

Więcej na: www.gohealthygirl.com

Kontakt dla mediów

Kamila Górczyńska-Żyżkowska I e-mail: k.zyzkowska@corevalues.pl l I tel.: +48 601 80 54 84